ДП "Свеський лісгосп"
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як ГістьГрупа "Гости"Вітаю Вас, ГістьRSS
Меню сайту
Статистика
 
Головна » 2015 » Березень » 30 » Рішення та інформація роботи Держлісагенства
11:52
Рішення та інформація роботи Держлісагенства

Останні рішення виробничої наради

 

За результатами наради, що відбулась, 26 березня  у Держлісагентстві, на якій розглядались гострі проблеми лісової галузі було прийнято низку суспільно-важливих рішень.

Нижче наводиться витяг з протоколу засідання

Витяг з протоколу розширеної виробничої наради Держлісагенства

від 26 березня 2015 року (протокол №3)

Про ефективність використання лісосировинних ресурсів 

На засіданні розширеної виробничої наради Держлісагентства розглянуто інформацію про результати ефективності використання лісосировинних ресурсів на підприємствах Держлісагентства.

З метою забезпечення зростання ефективності використання лісосировинних ресурсів на підприємствах Держлісагентства  розширена виробнича нарада

ВИРІШИЛА:

1. Начальникам обласних управлінь лісового і мисливського господарства та керівникам підвідомчих підприємств, керівникам підприємств, установ  та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства:

1.1. забезпечити проведення додаткових аукціонів з продажу необробленої деревини заготівлі ІІ кварталу, що надійде від непланових рубок формування і оздоровлення лісів;

1.2. забезпечити безумовне  виконання пункту 1.5. Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини, у відповідності до якого не реалізована на товарних біржах необроблена деревина реалізується по прямих договорах, в тому числі і на експорт, за цінами не нижчими від тих, що склались на останньому аукціоні.

2. Попередити керівників лісогосподарських підприємств про персональну відповідальність за достовірність даних щодо обсягів необробленої деревини, яка пропонується для реалізації на щоквартальних та додаткових  аукціонах.

3. В зв’язку з численними зверненнями нерезидентів стосовно зниження закупівельних цін на пиловники та пиломатеріали, що пов’язано з нестабільною ситуацією на зовнішніх ринках, та недопущення недобросовісної конкуренції з приватними деревообробними підприємствами, рекомендувати керівникам підвідомчих підприємств утриматись від зниження цін.

4. У випадку невиконання поставлених у даному рішенні завдань до винних осіб будуть застосовані дисциплінарні заходи аж до звільнення із займаних посад.

Про посилення охорони лісів та боротьби з лісо порушеннями

За результатами виробничої наради Державне агентство лісових ресурсів України відмічає необхідність в забезпеченні належного контролю за обліком лісових ресурсів і підвищення ефективності охорони лісових насаджень від незаконних рубок і інших лісопорушень.

З метою забезпечення належної охорони лісів, ефективного та невиснажливого використання лісових ресурсів розширена виробнича нарада 

ВИРІШИЛА:

1. Начальникам обласних управлінь лісового і мисливського господарства та керівникам підвідомчих підприємств

1.1. терміново поновити чергування працівників державної лісової охорони спільно з працівниками Державної автоінспекції, представниками природоохоронних органів, представниками громадських організацій та засобів масової інформації на автошляхах перевезення деревини;

1.2. посилити оперативну роботу відомчих  рейдових бригад по охороні лісів від лісопорушень  спільно з працівниками природо та правоохоронних органів;

1.3. забезпечити  постійно діючі рейдові бригади небхідною кількістю технічних засобів для проведення рейдів у робочі  і  вихідні дні;

1.4. запровадити практику оперативного реагування на звернення громадськості щодо фактів лісопорушень;

1.5. ініціювати звернення до органів Державної фіскальної служби щодо перевірки незаконної діяльності пилорам та інших деревопереробних підприємств – споживачів незаконно добутої деревини;

1.6. забезпечити комплекс заходів щодо перекриття непланових лісових доріг шляхом встановлення шлагбаумів, надолбів та  перекопування заїздів;

1.7. забезпечити щотижневе інформування (щочетверга) відділу охорони і захисту лісів Держлісагентства про проведену роботу.

1.8. про результати роботи оперативно інформувати громадськість.

2. Попередити керівників підвідомчих підприємств про персональну відповідальність

2.1. за своєчасну та повну передачу матеріалів щодо виявлених лісопорушень до правоохоронних органів;

2.2. за заниження таксаційних показників при призначенні та відведенні лісосік.

3. У випадку невиконання поставлених у даному рішенні завдань до винних осіб будуть застосовані дисциплінарні заходи аж до звільнення із займаних посад.

4. Економічному управлінню та юридичному сектору Держлісагентства підготувати звернення до Мінагрополітики щодо збільшення граничної чисельності центрального апарату Держлісагентства та його територіальних органів з метою посилення роботи по охороні лісів від незаконних рубок та інших лісопорушень.

 

Щодо формування вартості деревини власної заготівлі, яка передається в подальшу переробку в межах державного лісогосподарського підприємства

Передача деревини власної заготівлі в подальшу переробку в межах лісогосподарського підприємства за вільними цінами суперечить діючій нормативно-правовій базі, а саме:

-         Положенню (стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси»;

-         Положенню (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід»;

-         Положенню (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати»;

-         Податковому кодексу України.

Зокрема, пунктом 10 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси» визначено, що «придбані (отримані) або вироблені запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю».

Первісною вартістю запасів, що виготовляються власними силами підприємства, визнається їхня виробнича собівартість, яка визначається за П(с)БО 16 «Витрати».

Згідно П(с)БО 16 «Витрати» до виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) включаються:

-         прямі матеріальні витрати;

-         прямі витрати на оплату праці;

-         інші прямі витрати;

-         змінні загально виробничі та постійні розподілені та загально виробничі витрати.

Таким чином, державне лісогосподарське підприємство має право включити до собівартості продукції переробки деревину за її первісною вартістю, без витрат на збут та прибутку, які включаються у реалізаційну ціну.

Включення до собівартості продукції переробки деревини не понесених витрат (витрат на збут, прибуток, тощо) призведе до безпідставного її завищення і як наслідок – до заниження прибутку та податку на прибуток.

Крім того, згідно податкового законодавства державні лісогосподарські підприємства є платниками податку на додану вартість (ПДВ), тому при реалізації деревини її ціна збільшується на суму ПДВ.

При передачі деревини у власне виробництво ПДВ не застосовується, так як нема переходу права власності на товар (п. 14.1.191 та п. 14.1.202 ПКУ).

 

Держлісгоспи підтримають вітчизняного деревопереробника

До такого спільного рішення дійшли керівники обласних управлінь лісового та мисливського господарства, вчора, 26 березня, під час розширеної виробничої наради у Держлісагентстві.

З цією метою по всіх областях будуть проведені додаткові аукціони. Обсяг деревини, який буде виставлятися для реалізації, надійде від непланових рубок.

У випадку з експортерами, зважаючи на напружену ситуацію  внутрішнього ринку, ціна на деревину залишиться незмінною.

«Наші підприємства завжди займали державницьку позицію, і сьогодні ми маємо ще більше сприяти розвитку вітчизняної переробки» - наголосив заступник Голови Держлісагентства Віталій Атаманчук. 

Прес-служба Держлісагентства

 

Переглядів: 392 | Додав: oksama | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту
Створити безкоштовний сайт на uCoz